XI Spinningowy Puchar Mleczki.

Komunikaty | 2019-11-14 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

XI Spinningowy Puchar Mleczki.

W niedzielę 10 listopada 2019 r w Przeworsku na rzece Mleczce odbył się XI Spinningowy Puchar Mleczki, którego organizatorem było Miejskie Koło PZW „Jaz” w Przeworsku. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji i do rywalizacji stanęło prawie 100 zawodników, a dokładnie 94 zawodników i zawodniczek w kategorii juniorów, kobiet i seniorów z sześciu okręgów PZW – Krosno,Lublin,Przemyśl,Rzeszów,Tarnów,Zamość. Zawodnicy z samego rana zameldowali się na Zakolu w Przeworsku, gdzie czekał na nich poczęstunek i gorąca kawa oraz herbata. Podczas zapisów zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy na leczenie 8-letniego Dawidka Rzepy z Przeworska, który choruje na raka. Dziękujemy wszystkim za hojne datki. Prezes koła kol. Wacław Tonia przywitał wszystkich przybyłych, a kol. Mateusz Kowal wyjaśnił zasady rywalizacji, wymiary poszczególnych gatunków wliczanych do punktacji oraz podpowiedział czego można się spodziewać po naszej rzece i poradził by ulubione przynęty pozostawić w pudełkach ze względu na ilość zaczepów w Mleczce. Jednak jak wiadomo – gdzie patyki tam wyniki. Wszyscy w dobrych nastrojach rozpoczęli rywalizację o godz. 8:00. Zakończenie ustalono na godz. 13:00. Deszczowa pogoda w ostatnich dniach jak również w dniu zawodów nie ułatwiała wędkowania, jednak wielu zawodnikom udało się wydłubać co nieco z rzeki. Łowiono głównie okonie, klenie, jazie oraz szczupaki. Zaznaczyć trzeba, że wszystkie złowione ryby w dobrej kondycji wróciły do wody. Po zdaniu kart startowych komisja sędziowska przystąpiła do podliczania punktów, a w tym czasie zawodnicy zasiedli do konsumpcji gorącego bigosu przygotowanego tradycyjnie przez prezesa kol. Wacka. Oczekując na wyniki rywalizacji wymianom doświadczeń oraz dyskusjom w miłej, towarzyskiej atmosferze nie było końca. Kolega Mateusz rozpoczynając dekorację przywitał przybyłych na zakończenie gości w osobie Prezesa Okręgu PZW Przemyśl Jana Bieniasza oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Majbę. Skierował również podziękowania do sponsorów, dzięki którym możliwe było zorganizowanie zawodów w takiej formie. Wśród nich był między innymi Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel, który zawsze chętnie wspiera działania naszego koła. Z radością zaznaczyć również trzeba, że patronat medialny nad zawodami objął wydawca czasopisma „Wędkarstwo 360” za co serdecznie dziękujemy. Zaproszeni goście wraz z członkami zarządu naszego koła wręczyli pamiątkowe puchary najlepszej trójce zawodników z każdej kategorii. Wśród juniorów najlepszy okazał się Marcin Kozioł, wśród kobiet Marta Hadło, natomiast w kategorii seniorów wygrał Mateusz Porada, który był też najaktywniejszym zawodnikiem, drugie miejsce zajął Waldemar Słota, a trzecie Piotr Kolasa. Puchary otrzymali również zawodnicy, którzy złowili największe okazy z poszczególnych gatunków.
Po dekoracji przystąpiono do najbardziej oczekiwanej teletomboli z nagrodami, w której główną nagrodą był ponton. Każdy z zawodników otrzymał na starcie miarkę z numerem startowym, który to numer brał udział w losowaniu. Sponsorem miarek była firma PERFEKT. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki, egzemplarz czasopisma „Wędkarstwo 360” oraz wylosowaną nagrodę.

W imieniu zarządu Miejskiego Koła PZW „JAZ” Przeworsk składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by te zawody mogły się odbyć w takiej formie i tak miłej atmosferze.

Do zobaczenia za rok, a wtedy może uda nam się złamać liczbę 100 zawodników. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Wyniki zawodów:

JUNIOR